Reghecampf a explicat schimbarile! De ce i-a scos pe Bourceanu, Chipciu si Nikolici: "Daca nu ne calificam cu Trnava este un dezastru!"

Reghecampf a explicat schimbarile! De ce i-a scos pe Bourceanu, Chipciu si Nikolici: Daca nu ne calificam cu Trnava este un dezastru! Superliga

Steaua 5-1 U Cluj! Reghecampf este sigur ca Steaua va trece de Trnava si si-a felicitat jucatorii pentru golurile marcate.

Cum a vazut Reghecampf jocul cu U Cluj: "Noi am stiut ce ne asteapta. U Cluj venea la Bucuresti sa joace, le-am zis baietilor ca ar fi bine sa marcam repede. Noi am luat jocul in serios iar golurile pe care le-am marcat au demonstrat ca ne-am dorit mult mai mult victoria.

Golurile au fost frumoase, prin actiuni individuale. Am avut o situatie dificila avand in vedere ca AnaMaria e presedinte acolo. Oricum se termina nu era bine. Ma bucur ca am luat 3 puncte si ca baietii au dat goluri inainte de returul cu Trnava.", a spus Reghecampf.

Despre evolutia lui Adi Rocha: Eu stiu ce calitati are Adi Rocha, poate trece printr-o perioada mai slaba, eu stium ce face la antrenamente, toti jucatorii din teren sunt buni, depinde de forma lor din saptamana premergatoare meciului.

Despre schimbarile facute in repriza a doua: "Mi-am dorit sa scot la pauza jucatorii cheie din returul cu Trnava, pentru a se odihni. Daca nu ne calificam este un dezastru!", a spus Reghecampf la Digi.