VIDEO ”Roșu” stupid luat la națională de Florent Poulolo, fotbalistul lui UTA Arad! Titular alături de doi foști jucători de la Dinamo și Rapid

florent poulolo brighton labeau Damien Dussaut nationala din Martinica UTA Arad Superliga
Data publicarii: Marti 10 Septembrie 2024, 15:27
Data actualizarii: Marti 10 Septembrie 2024, 15:35

Fundașul central a ajuns la formația lui Mircea Rednic în această vară.

Cu trei fotbaliști trecuți prin România titulari, naționala din Martinica a remizat ieri pe teren propriu cu Guyana, scor 2-2.

Oaspeții au avut 2-0 prin dubla lui Isaiah Jones (14 și 24), dar între golurile Guyanei s-a intercalat cartonașul roșu stupid luat de Florent Poulolo, fundașul central transferat în această vară de Mircea Rednic la UTA Arad.

”Duș rece în minutul 17, Florent Poulolo este eliminat după ce a primit un cartonaș roșu”, a notat FranceInfo.

Brighton Labeau, fostul atacant al lui Rapid, a redus din diferență în minutul 45+2, iar gazdele, deși în inferioritate numerică, au egalat prin Rudy Varane (86), cel care a stabilit scorul final, 2-2.

La Martinica a evoluat, tot titular, și fundașul dreapta Damien Dussaut, fost la Dinamo, Viitorul/Farul Constanța sau Rapid.