VIDEO "Să nu ne bucurăm prea devreme". Semnalul de alarmă tras de Ionuț Lupescu după succesul cu UTA Arad

Să nu ne bucurăm prea devreme . Semnalul de alarmă tras de Ionuț Lupescu după succesul cu UTA Arad Superliga

Dinamo a învins-o pe UTA Arad în ultima etapă din play-out, scor 2-0, rezultat în urma căruia a urcat pe loc de baraj pentru salvarea de la retrogradare.

Pe stadionul Arcul de Triumf, Dinamo a înscris în minutul 14, când Amzăr a centrat excelent şi Abdallah. După numai patru minute, Patriche a reluat din careu în plasă, după un corner executat de Amzăr.

În urma acestui rezultat, Dinamo a încheiat pe loc de baraj, urmând să întâlnească pe Csikszereda, în dublă manșă.

Reacția lui Ionuț Lupescu după Dinamo - UTA Arad 2-0

Fostul internațional român a vorbit despre victoria obținută de Dinamo, dar și despre importanța meciurilor de la barajul pentru retrogradare.

"Nu știu dacă e minune, dar e bine că am câștigat. Mai e o șansă la baraj, dar să nu ne bucurăm prea devreme. Mai sunt două meciuri importante. Așa ne-am bucurat și cu U Cluj și nu a fost bine. Sper ca băieții să aibă o gură de oxigen.

Mircea Rednic merită felicitat pentru tot ceea ce a făcut la UTA Arad. Noi am mai bătut pe UTA în acest sezon, băieții au meritat să câștige, mai ales după prima repriză.

Problema e că am început să ne bucurăm că am salvat de la retrogradare directă și asta e o problemă", a declarat Ionuț Lupescu, după meci.