Sabau e nemultumit de rezultat: "Nimeni nu poate spune ca n-am jucat mai bine decat Timisoara"

Sabau e nemultumit de rezultat: Nimeni nu poate spune ca n-am jucat mai bine decat Timisoara Superliga

Timisoara a obtinut prima victorie pe terenul Bistritei, 1-0 prin golul lui Curtean. Ovidiu Sabau este nemultumit de scor si spune ca echipa sa merita mai mult.

"Lucrurile mergeau in favoarea noastra, chiar daca Timisoara e o echipa valoroasa. Au invins in prelungiri, dar cred ca meritam sa castigam jocul, mai ales ca am avut 11 metri neacordat in prima repriza, la un hent in careu. Chiar doua au fost, plus acea eliminare. La faza respectiva Bucur voia sa continue faza, sa dea gol. Normal, lucrurile au inceput sa curga in favoarea celor de la Timisoara. Imi felicit baietii pentru starea de spirit, pentru ritm, ocazii si pentru jocul frumos. Sper sa obtinem un rezultat bun la Urziceni. Cand pierzi acasa, lucrurile se complica. Imi pare rau ca n-am reusit cel putin un egal", a precizat Sabau.

Tehnicianul echipei bistritene crede ca Gloria ar fi putut obtine un rezultat mai bun in acest meci daca fundasul Madalin Ciuca nu era eliminat in minutul 74: "La egalitate numerica, nu pierdeam. Nimeni nu poate spune ca n-am jucat mai bine decat Timisoara. In prima repriza numai in jumatatea lor s-a jucat, nici nu ne-am facut probleme ca nu vom castiga".

Sabau considera ca formatia sa este ataca din toate partile cand la un meci arbitrii gresesc in favoarea sa, dar cand la partidele Gloriei Bistrita arbitralui ii este defavorabil, acest lucru nu este scos in evidenta. "Cei care «simpatizeaza» aceasta echipa, cand sunt greseli omenesti in favoarea noastra, sar imediat, asa cum s-a scris ca domnul Corpodean a dat un penalti inexistent in meciul cu Farul. Anumiti oameni isi permit sa dezinformeze opinia publica. E dureros, isi bat joc de seriozitatea si implicarea unor oameni. Eu incerc sa imi fac meseria cat mai bine, pun suflet, iar pentru unii, pentru care e o joaca sa scrie, important este sa dea in cineva, nu ii intereseaza daca informatia e incorecta. Mergem inainte si vedem ce se va intampla. Se acopera tot, maniera de arbitraj, nu se vorbeste nimic. Suntem prea mici, Gloria e prea mica. Se scrie doar de blat, ca dam meciul lui Dinamo sau Rapid, noi dam meciuri la toata lumea si ne intereseaza sa retrogradam", a mentionat Ioan Ovidiu Sabau.