Căpitanul de drept al giuleștenilor s-a "rupt" în minutul 43 din partida cu "marinarii" lui Gică Hagi din etapa #13 a Superligii și va absenta în meciul cu rivala FCSB.

Săpunaru OUT! Rapid și-a ales noul căpitan

Accidentarea la gleznă l-a forțat să iasă de pe teren înainte de pauză, iar Marius Șumudică, antrenorul Rapidului, nu este sigur dacă veteranul de 40 de ani va putea reveni la timp pentru confruntările următoare.

Cu această absență, Șumudică l-ar fi desemnat pe Răzvan Onea să preia banderola de căpitan pentru meciul de duminică, anunță Fanatik.

Răzvan Onea s-a alăturat formației din cartierul Giulești al capitalei în urmă cu două sezoane, în fereastra de transferuri din iarna anului 2022.

Fotbalistul născut la Paris a fost transferat pe suma de 100.000 euro de la Poli Iași.

În cele două sezoane petrecute la Rapid, Onea a adunat 66 meciuri, a înscris două goluri și a livrat trei pase de gol.

Derby-ul dintre FCSB și Rapid se va disputa pe Arena Națională duminică, 27 octombrie, de la ora 21:00, LIVE TEXT pe www.sport.ro.