SCANDAL dupa infrangerea Vasluiului! Porumboiu, enervat de arbitrii: "S-a judecat cu rautate!" De ce a fost scos Sanmartean la pauza:

SCANDAL dupa infrangerea Vasluiului! Porumboiu, enervat de arbitrii: S-a judecat cu rautate! De ce a fost scos Sanmartean la pauza: Superliga

FC Vaslui 0-1 FC Brasov / Inacio a pierdut primul sau meci in Romania dupa 3 victorii consecutive. Adrian Porumboiu considera ca arbitrii au contribuit la acest rezultat.

"N-am pierdut meciul din cauza arbitrului, dar a contribuit si el. A fost picatura aia de sare pe rana. Au fost niste faze judecate cu rautate. Probabil ca o sa-i raporteze sefului sau ca a fost bine. Nu stiu de ce a fost anulat golul lui Wesley.

Asta trebuia sa se intample. Oricum, nu ne impiedicau acum, se intampla candva. Asta e, nu o sa mor din asta. Arbitrii sunt scosi din caciuli, nu vedeti? Vin cu rachetele la meci, nu stii cine apare. Sa se inteleaga, m-a deranjat maniera, dar nu e motivul pentru care am pierdut.
L-a intrebat pe antrenor de ce l-a schimbat pe Sanmartean si mi-a spus ca nu mai putea" , a spus Adrian Porumboiu la Digi Sport.

"Sunt foarte suparat pentru ca aveam sanse sa ne apropiem de echipele din frunte. Nu ne-am asteptam la un asemenea rezultat. Nu prea a mers nimic azi. Am intrat un pic in jocul Brasovului, un joc de asteptare, defensiv, o echipa bine organizata in aparare. Nu am reusit sa spargem defensiva brasoveana, am fost si lipsiti de sansa si de luciditate. Probabil ca si programul foarte incarcat ne-a jucat putin feste. N-am fost capabili sa lucram la mentalitatea jucatorilor si sa reusim sa-i aducem repede cu picioarele pe pamânt dupa euforia ultimelor succese. Cu siguranta astazi a fost doar un accident", a spus Stanciu la Digi Sport.