Scos din sărite de "demagogi", MM a răbufnit după victoria controversată a FCSB-ului cu Farul Constanța

Mihai Stoica FCSB Superliga Superliga Mihai Stoica, manager general FCSB / Foto: Sport Pictures
Data publicarii: Sambata 10 August 2024, 11:10
Data actualizarii: Sambata 10 August 2024, 11:17

FCSB a câștigat cu mari emoții meciul cu Farul Constanța, scor 3-2, din etapa cu numărul cinci din Superliga.

Conduși cu 2-1 la pauză, campionii au revenit în partea secundă restabilind egalitatea în minutul 88. Victoria a venit abia în minutul 90+4, după ce Darius Olaru a transformat penalty-ul primit de FCSB după un fault a lui Casap asupra lui Șut.

În minutul 90+2, FCSB a primit lovitură de pedeapsă, după ce Casap l-a călcat pe picior pe Șut în timp ce se retrăgea pe spatele.

• Mihai Stoica, manager general FCSB / Foto: Sport Pictures

După meci, multe voci au susținut că FCSB a primit prea ușor lovitura de pedeapsă, lucru ce l-a înfuriat pe Mihai Stoica, managerul general al FCSB.

"În etapa 1, când Edjouma l-a călcat pe Bettaieb, a fost penalty clar.

Aseară, când Casap l-a călcat pe Șut, penalty controversat.

Greu le e unora să-și ascundă antipatia.

Weekend plăcut, deontologilor", a scris Mihai Stoica pe rețelele de social media.

În urma rezultatului de vineri seară, FCSB a urcat pe locul șapte în clasament, cu cinci puncte, în timp ce Farul Constanța se află pe zece, cu patru puncte.

Etapa următoare, FCSB întâlnește Poli Iași pe teren propriu (17.98.2024), în timp ce Farul Constanța va primi vizita lui FC Hermannstadt (19.08.2024).