Sepsi OSK a răbufnit după meciul cu Dinamo: ”Să nu oprești tu partida? Din acest motiv am ajuns așa”

Sepsi OSK - Dinamo Attila Hadnagy Superliga
Data publicarii: Duminica 28 Iulie 2024, 11:00
Data actualizarii: Duminica 28 Iulie 2024, 10:59

Sepsi OSK - Dinamo s-a încheiat 1-1.

Cele două echipe s-au întâlnit sâmbătă seară de la ora 22:00 la Sfântu Gheorghe, în a treia etapă din sezonul regulat al SuperLigii României. La capătul celor 90 de minute, Sepsi OSK și Dinamo au împărțit punctele.

După meci, Attila Hadnagy, directorul sportiv al lui Sepsi OSK, a răbufnit la adresa arbitrajului și s-a legat de faptul că ”centralul” ar fi trebuit să oprească meciul în momentul în care suporterii dinamoviști ar fi avut scandări xenofobe la adresa covăsnenilor.

”Un arbitraj cam dubios, dacă pot să-i zic așa. Să nu oprești meciul niciodată când au strigat de nu știu câte ori suporterii lui Dinamo, afară cu ungurii... Și nu mai zic alte înjurături. Să nu oprești... D-aia suntem unde suntem în 2024, dar mergem înainte, asta este”, a spus Hadnagy, potrivit GSP.

La Sepsi OSK - Dinamo 1-1 a fost delegat ca ”central” Horațiu Feșnic. Arbitrul a fost ajutat de asistenții Valentin Avram și Ioan Alexandru Corb.

În camera VAR s-a aflat Sorin Costreie alături de asistentul Andrei Antonie. Sorin Vadana a fost delegat ca arbitru de rezervă, în timp ce observatorul partide ia fost Cristina Babadac.

• Florin Ștefan a deschis scorul în minutul 29, după o pasă precisă a lui Bogdan Oteliță și covăsnenii aveau să intre cu avantaj minim la vestiare. În actul secund, Petru Neagu a restabilit egalitatea, dintr-o fază construită de tânărul Ahmed Bani în minutul 74