Sepsi OSK - FC Botoșani 3-0! Scor de neprezentare la Sfântu Gheorghe

Sepsi OSK - FC Botosani Etapa 9 Superliga Superliga
Data publicarii: Vineri 13 Septembrie 2024, 19:56
Data actualizarii: Vineri 13 Septembrie 2024, 19:58

Urmărim și comentăm împreună meciul dintre Sepsi OSK și FC Botoșani în format LIVE TEXT pe www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro.

Sepsi OSK - FC Botoșani 3-0

Final de meci!

Minutul 87: GOOOL Sepsi! Dimitri Oberlin înscrie printr-o lovitură de cap, după o centrare precisă în careu. Scorul este 3-0.

Minutul 83: Aldair vede catonașul galben.

Minutul 78: Eduard Florescu trimite în forță spre poarta, dar Niczuly are un reflex de zile mari și respinge balonul.

Minutul 63: GOOL Sepsi! Isnik Alimi înscrie din penalty, iar situația arată din ce în ce mai rău pentru moldoveni.

Minutul 53: Juan Cruz Kaprof reia cu capul, dar încercarea sa trece pe lângă poartă.

Minutul 50: Gabriel David vrea să se revanșeze pentru ocazia din prima repriză. Acesta și-a încercat norocul de la distanță, dar mingea a fost prinsă fără probleme de portarul gazdelor.

A început repriza secundă!

Minutul 45+2: Final de primă repriză!

Minutul 42: Gabriel David a avut ocazia să egaleze. Mijlocașul a trimis în forță, dar doar în plasa laterală.

Minutul 31: Marius Coman trimite un șut puternic, dar precizia nu a fost cea dorită și mingea ajunge în tribune.

Minutul 26: Alin Șeroni a primit cartonașul galben.

Minutul 23: Botoșani insistă! Andrei Miron a fost găsit perfect în fața porții, dar finalizarea nu a fost de partea sa. Fundașul a trimis slab, direct în brațele portarului advers.

Minutul 13: Mino Sota vede cartonașul galben.

Minutul 11: GOOOL Sepsi OSK! Gabriel Debeljuh deschide scorul! Croatul a șutat în forță, din întoarcere, iar portarul moldovenilor a rămas spectator.

Minutul 8: Francisco Junior vede cartonașul galben.

Minutul 5: Botoșani începe în forță! Chică Roșă a trimis un șut de la marginea careului, dar portarul Roland Niczuly a fost pe poziție și a eliminat pericolul.

Minutul 1: Start de partidă!

Cele două echipe își dau întâlnire vineri, 13 septembrie, de la ora 18:00, în etapa cu numărul 9 din sezonul regulat al SuperLigii României, pe stadionul ”Sepsi” din Sfântu Gheorghe.

Horia Mladinovici va fi la ”centru”. Asistenții săi vor fi Mihail Grigoriu și Adrian Vornicu. La VAR va sta Florin Andrei alături de Cristina Trandafir. Cătălin Busi va fi arbitrul de rezervă, în timp ce Vasile Bratu va fi observatorul partidei.

Sepsi OSK - FC Botoșani, LIVE TEXT de la ora 18:00 | Luptă încinsă în a doua jumătate a clasamentului

Sepsi OSK se află pe locul 12 în clasament cu opt puncte. După opt etape scurse din sezonul regulat, covăsnenii au înregistrat două victorii, două rezultate de egalitate și patru înfrângeri.

FC Botoșani, în schimb, se situează pe locul 15 cu doar șase puncte acumulate până acum: două victorii și cinci înfrângeri au consemnat moldovenii după șapte meciuri strânse în campionat.