Sigur l-a impresionat pe Gigi Becali! Noul jucător al lui FCSB a reușit o ”dublă” în primul amical al verii

FCSB Gigi Becali marius stefanescu Superliga
Data publicarii: Luni 24 Iunie 2024, 23:03
Data actualizarii: Luni 24 Iunie 2024, 23:04

FCSB a făcut show total în primul amical al verii, cu CSV Apeldoorn, echipă ce evoluează în al cincilea eșalon din Olanda.

Chiar dacă era vorba despre o echipă de amatori, roș-albaștrii au dat tot ce au putut și s-au impus cu un devastator 8-0.

Marius Ștefănescu a reușit o ”dublă” în primul meci la FCSB

Mihai Lixandru a deschis scorul după doar șase minute, iar Alex Băluță a dublat avantajul FCSB-ului în minutul 20. Un minut mai târziu, Băluță a marcat din nou, iar până la pauză Luis Phelipe și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, în minutul 25.

După pauză, roș-albaștrii au continuat asaltul la poarta olandezilor. Marius Ștefănescu a înscris primul său gol în tricoul lui FCSB în minutul 53, iar racheta Nana Antwi a punctat și el câteva minute mai târziu. Ștefănescu a reușit ”dubla” în minutul 84, iar David Miculescu a stabilit scorul final în minutul 89.

Cum a arătat FCSB în amicalul cu CSV Apeldoorn:

Prima repriză: Vlad – Crețu, Ngezana, Haruț, Radunovic – Lixandru, Pandele – Musi, Băluță, Luis Phelipe – Radaslavescu

Repriza a doua: Udrea – Dawa, Chiricheș, Panțîru – Antwi, Alhassan, Edjouma, Kiki – Ștefănescu, Miculescu, Toma

Următorul meci de pregătire al roș-albaștrilor, cu Almere City FC, este programat vineri, de la 17:00.