Stupoare la U Cluj după derby-ul cu CFR: "Ceva incredibil, nu îmi găsesc cuvintele"

Stupoare la U Cluj după derby-ul cu CFR: Ceva incredibil, nu îmi găsesc cuvintele Superliga
Universitatea Cluj a pierdut clar derby-ul cu CFR Cluj, scor 0-4, în runda #21 din Liga 1, ultima din 2023.
CFR Cluj s-a desprins încă din startul partidei, când Karlo Muhar a deschis scorul în minutul 2. Pe finalul primului act, Daniel Birligea a dus scorul la 2-0, iar în repriza secundă Philip Otele și-a trecut în cont dubla (77', 86').

Bogdan Vătăjelu, după CFR Cluj - U Cluj 4-0

Universitatea Cluj a fost departe de jocul arătat în precedentele etape și nu a avut nicio șansă în derby. Bogdan Vătăjelu, unul dintre cei mai experimentați jucători ai echipei lui Ioan Ovidiu Sabău, nu a găsit nicio explicație pentru prestația modestă, iar la finalul jocului și-a prezentat scuzele față de suporteri.

"Ați văzut ce s-a întâmplat. Ceva ce nu ne așteptam. Ceva incredibil, nu-mi găsesc cuvintele. De la fiecare trebuia clar mai mult. E o seară incredibil de urâtă. Știam că CFR e o echipă bună, dar am și plecat rău cu gol în minutul 1 sau 2.

Îmi pare rău și le cer scuze suporterilor, au fost minunați. Eu mă refer la mine, nu la colegii mei. Speram să terminăm altfel anul ăsta. Îmi pare rău și sper să revenim la ce am fost noi", a spus Bogdan Vătăjelu.

În urma acestui rezultat, U Cluj va încheia anul 2023 pe locul 8, cu 29 de puncte, în timp ce rivala CFR Cluj se clasează pe locul 2, cu 36 de puncte, la opt lungimi în spatele liderului FCSB.