Sună alarma la FCSB! Încă un jucător U21 s-a accidentat și a părăsit stadionul în cârje

FCSB Alexandru Musi Superliga
Data publicarii: Sambata 10 August 2024, 00:20
Data actualizarii: Sambata 10 August 2024, 00:19

FCSB a bifat prima victorie din acest sezon al Superligii României, scor 3-2 în fața celor de la Farul, în etapa a cincea.

Constănțenii au deschis scorul în minutul 5 prin Ionuț Vînă printr-o execuție superbă, dar Marius Ștefănescu a restabilit egalitatea în minutul 42, din lovitură liberă. Un minut mai târziu, Farul a trecut din nou în avantaj după reușita lui Grigoryan. În minutul 87, Darius Olaru a restabilit echilibrul de pe tabelă cu un șut imparabil, iar, în prelungiri, căpitanul roș-albaștrilor a înscris golul victoriei din penalty.

Alexandru Musi s-a accidentat și a părăsit stadionul în cârje

Chiar dacă se pot bucura după ce au obținut prima victorie din acest sezon al Superligii, roș-albaștrii au primit și o veste mai puțin bună.

Alexandru Musi, unul dintre cei mai buni jucători din meciul cu Farul și una dintre puținele soluții al roș-albaștrilor pentru regula U21 s-a accidentat destul de tare. În minutul 50, Musi a intrat într-un duel cu Gabi Iancu, în urma căruia ambii jucători nu au mai putut continua. În locul lui Alexandru Musi, Elias Charalambous l-a trimis în teren pe Andrei Pandele, singura alternativă a roș-albaștrilor pentru regula U21.

La finalul meciului, Musi a fost surprins în cârje în timp ce era încurajat de Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, un motiv serios de îngrijorare pentru staff-ul tehnic al roș-albaștrilor.

Dacă fotbalistul va fi nevoit să stea mai mult timp departe de teren, până la revenirea lui Alexandru Pantea și Octavian Popescu, Andrei Pandele rămâne unica variantă pentru respectarea regulii U21.