"Surpriză colosală!" Reacția lui Mihai Stoica după debutul noului sezon din Liga 1

Mihai Stoica Farul Constanta Unirea Slobozia Superliga
Data publicarii: Vineri 12 Iulie 2024, 20:40
Data actualizarii: Vineri 12 Iulie 2024, 20:39

Noul sezon din Liga 1 a debutat cu o surpriză. Farul Constanța, campioana din 2023, a pierdut pe teren propriu contra nou-promovatei Unirea Slobozia, scor 0-1.

Unicul gol al meciului a fost marcat în minutul 19 de Florin Purece, fost jucător al echipei lui Gică Hagi, care a refuzat să se bucure după reușita sa. Farul a accelerat spre final și a avut câteva ocazii importante de a marca prin tânărul Iustin Doicaru (17 ani), însă partida s-a încheiat cu victoria nou-promovatei.

Mihai Stoica, după Farul - Unirea Slobozia 0-1: "Surpriză colosală, dar, la cum s-a jucat, nu prea e surpriză"

Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, spune că rezultatul de la Ovidiu poate fi considerat "o surpriză colosală", însă remarcă jocul foarte bun arătat de echipa antrenată de Adrian Mihalcea.

"Intrarea lui Doicaru a adus plusul. Farul a avut situații de a marca, dar cele ale lui Doicaru au fost cele mai mari. Jucător născut în 2007.

E o surpriză colosală, dar, la cum s-a jucat, nu prea e surpriză. Ocazii mai multe până în ultimele 10 minute le-au avut cei de la Slobozia. Tranziția pozitivă a celor de la Slobozia a funcționat perfect", a spus Mihai Stoica, la Prima Sport.

În următoarea etapă, Unirea Slobozia va primi vizita campioanei FCSB, vineri, 19 iulie, de la ora 21:30. Partida se va juca la Clinceni.

De partea cealaltă, pentru Farul lui Gică Hagi urmează un meci în deplasare cu Oțelul Galați, luni, 22 iulie, de la ora 21:30.