Timisoara, 10-0 cu o echipa din liga a treia slovena! Vezi ce echipa a folosit Petrovici! Superliga

Timisoara a invins cu scorul de 10-0 (3-0) echipa din liga a treia slovena, NK Paloma, in cea de-a doua partida disputata de timisoreni in cantonamentul din Slovenia.

Golurile echipei FC Timisoara au fost marcate de Tames ('16, '34, '38), Poparadu ('48 si '65), Axente ('63), Mansour ('67), Mera ('77) si Sandu ('80 si 84).

Echipa cu care antrenorul sarb al formatiei FC Timisoara, Vladimir Petrovici, a inceput partida a fost formata din: Pantilimon - Bonfim, I.Popovic, Cisovsky, Sepsi - Popovici, Alexa, Bourceanu, Tames - Goga, Maghera.

In repriza secunda, Petrovici a schimbat toata echipa, aceasta fiind formata din: Taborda - Dukic, Mera, Luchin, Latovlevici - Curtean, Poparadu, Sandu, Vrsic - Axente si Mansour.

Partida, disputata pe stadionul din localitatea Slatki Vrh, programata pentru ora 19.30 (ora Romaniei), a inceput cu 15 minute mai devreme, iar centralul a fluierat finalul meciului cu 5 minute mai repede.

FC Timisoara a mai disputat, vineri, o partida de pregatire, in cadrul cantonamentului de la Zrece, impotriva vicecampioanei din Slovenia, NK Maribor, pe care a terminat-o la egalitate, scor 0-0.

Aflata in cantonament la Zrece,echipa banateana va reveni la Timisoara miercuri, iar la inceputul lunii iulie va efectua un al doilea stagiu de pregatire, in Austria, la Flachau. In cel de-al doilea cantonament, elevii lui Petrovici vor disputa alte patru partide amicale, impotriva formatiilor FC Wit (Georgia), Flachau (Austria), Al Hilal (Arabia Saudita) si Al Sadd (Qatar).

Sursa: Mediafax