Timisoara viseaza la titlu: Fratii Karamian in forma MAXIMA: Timisoara 3-0 Poli Iasi! Superliga

Timisoara a castigat, miercuri, scor 3-0 (1-0), partida sustinuta pe teren propriu cu Politehnica Iasi, intr-un meci contand pentru etapa a XXVI-a a Ligii I.

Golurile partidei au fost inscrise de Arman Karamian, in minutul 12, Gigel Bucur, in minutul 54, si Artiom Karamian, in minutul 84.

Arman Karamian a deschis scorul in minutul 12 cu un sut de la opt metri lateral dreapta.

Gigel Bucur a majorat diferenta, in minutul 54, dupa un contraatac purtat pe partea dreapta, in care a driblat doi jucatori ai Politehnicii Iasi.

In minutul 84, Magera a sutat de la 13 metri, Plesca a respins in fata, iar Artiom Karamian, aflat pe faza, a inscris din sapte metri.

FC Timisoara: 29. Pantilimon - 7. S. Stancu, 16. Luchin, 28. Cisovsky, 3. Latovlevici - 25. Curtean (27. Magera '39), 5. Alexa, 17. Borbely, 10. Art. Karamian - 18. Bucur (19. Rusici '77), 11. Arm. Karamian (31. Abiodun '58). Antrenor: Gabi Balint.

Poli Iasi: 12. Plesca - 77. Buta, 24. Straton , 28. Cr. Munteanu, 5. Pecnik - 16. Viveiros (11. M. Oprea '72), 8. Ignatov (25. Milea '81), 7. Bersnjak, 30. P. Jovanovici (9. Balba '57)- 10. A. Cristea, 13. Cr. Bratu. Antrenor: Cristiano Bergodi.

Partida a fost arbitrata de o brigada avandu-l la centru pe Lucian Dan, ajutat la cele doua linii de Aurel Onita si Daniel Demetrescu, in timp ce Adrian Comanescu a fost rezerva. Observatorii meciului au fost Laszlo Sajtos si Florin Halagian.

Cartonase galbene: Luchin '24 / Balba '68, Ignatov '79

La partida disputata pe stadionul "Dan Paltinisanu" au asistat aproximativ 7.000 de spectatori.