Trei goluri in 5 minute: FC Brasov 2 - 1 Gaz Metan (Surdu '81, Constantin '86/Edson '85)

Trei goluri in 5 minute: FC Brasov 2 - 1 Gaz Metan (Surdu 81, Constantin 86/Edson 85) Superliga

FC Brasov si-a inaugurat nocturna la un meci nebun, cu multe eliminari si goluri, doar in ultimele 10 minute insa.

Dupa o prima repriza slaba, fara mari ocazii de gol pentru ambele echipe, meciul parca a luat foc aproape de final, cand arbitrul a fluierat penalty la Maldarasanu, insa chiar in momentul in care Ilyes se pergatea sa execute, arbitrul s-a razgandit si a anulat decizia. Razvan Lucescu si jucatorii de la Brasov au vrut sa se retraga de pe teren, insa in cele din urma au fost convinsi sa nu o faca. Si bine au facut, pentru ca fostul stelist, Surdu a marcat in minutul 81, moment in care meciul a inceput cu adevarat. 4 minute ma tarziu, Edson aduce egalarea pentru Gaz Metan si sprititele s-au incins, arbitrul aratand cartonase rosii pentru doi jucatori si lui Razvan Lucescu. Veteranul Nae Constantin a adus victoria Brasovului, in minutul 86.