Uhrin: "Ii felicit pe jucatori, insa luni ma voi intalni cu Iancu"

Uhrin: Ii felicit pe jucatori, insa luni ma voi intalni cu Iancu Superliga
Dusan Uhrin isi felicita jucatorii pentru victoria cu 4-0 din meciul cu Brasov. Fara acea suspendare de 6 puncte, Timisorenii erau acum pe locul I in clasament, cu 35 de puncte, la efalitate cu Dinamo.

„Le multumesc jucatorilor ca si-au dorit ca si mine sa castigam. A fost o intalnire de forta de la inceput din cauza situatiei de la noi, insa eu sunt increzator ca toate lucrurile se vor rezolva. Altfel, am reusit sa inscriem de multe ori, dar cred ca in primul sfert am avut noroc si primul gol a picat dintr-o gresteala, o balbaiala. Cred insa ca in a doua repriza am dominat clar. Nu ma intrebati ce voi rezolva luni cu domnul Iancu. Ar fi o intrebare inutila. Eu cred ca avem atatea puncte cate ni s-ar cuveni.

Si cred ca si salariile ne-ar pica bine pentru sarbatori. As dori sa vorbim abia saptamana viitoare despre transferuri. Azi nu este momentul potrivit. Eu nu imi doresc sa se faca niste reguli la echipa, ci sa fie respectate cele existente. Nu, nu a fost o palma data cuiva acest rezultat cu Brasov. Eu am terminat la Mlada Boleslav si am plecat tot dupa 4-0, am venit incoace. In acest moment, pot sa spun ca astept meciul de luni (n.r. intalnirea cu Iancu) si care va fi un meci personal.", a spus Dusan Uhrin.