Un stelist se poate PREGATI de nationala! "Si-a castigat acum locul de titular!" Cine e cerut in echipa lui Iordanescu:

Un stelist se poate PREGATI de nationala! Si-a castigat acum locul de titular! Cine e cerut in echipa lui Iordanescu: Superliga

Steaua a avut un remarcat in meciul cu Dinamo: Claudiu Keseru.

Atacantul Stelei a jucat bine, a ratat mult, insa a si inscris un gol in fata lui Dinamo.

Basarab Panduru, unul dintre fostii jucatori ai Stelei, a comentat despre faptul ca varful are prima sansa la titularizare in meciul Romaniei cu Irlanda de Nord.

"E un moment important pentru Galca. A ratat Liga, dar e in Cupa, in Europa, in campionat... E mare lucru sa bati Dinamo la primul meci cu 3-0. Spune multe despre un antrenor tanar, căruia putini ii dadeau sanse, ziceau ca n-are experienta.

3-0 e un scor frumos, poate prea mare pentru ce s-a intamplat in prima repriza. Gol frumos al lui Keseru, cred ca si-a castigat locul de titular in meciul cu Irlanda de Nord dupa aceasta reusita", a spus Panduru la Dolce.

Keseru a jucat 82 de minute, iar cu 60 de secunde inainte de a fi inlocuit, el a dat un gol, al treilea din meci. Steaua a castigat cu 3-0 derby-ul cu Dinamo.