Unirea ofera Stelei primul loc: Unirea Urziceni 1-1 CFR Cluj

Unirea ofera Stelei primul loc: Unirea Urziceni 1-1 CFR Cluj Superliga
DAN PETRESCU SI MEME STOICA AU TINUT IN SAH CFR-UL

CFR-ul lui Andone a deraiat la Urziceni unde a facut doar 1-1 cu Unirea lui Dan Petrescu si Meme Stoica. Trupa lui Ioan Andone a pierdut primul loc in clasament si, desi nu mai are un program foarte greu pana la finalul campionatului, e departe de echipa care domina campionatul in tur.

Clujul a inceput tare si a deschis scorul in minutul 5 prin Dani, care a speculat o iesire eronata a lui Stelea la un corner. Clujul nu s-a bucurat decat 6 minute pentru ca baietii lui Dan Petrescu au reusit sa egaleze in minutul 11 prin Danalache. Fostul atacant al UTA-ei a primit cu noroc mingea, dupa un sut deviat si l-a invins fara probleme pe Stancioiu.

Egal intre Unirea si CFR, avantaj Steaua: trupa lui Marius Lacatus are doua puncte avans in fata CFR-ului, dupa ce la inceputul minireturului era la 11 puncte in spate si are drumul liber spre al 24-lea titlu de campioana.

CFR Cluj: Stancioiu, Tony, G. Muresan, Galiassi, Dorsin, Trica, Culio, Leao, Dani, Semedo, Fabbiani. Antrenor: Ioan Andone.

Unirea Urziceni: Stelea, Mehmedovic, Galamaz, E. Nicu, Bordeanu, Gomes, Burns, Paduretu, Mara, B. Stancu, Danalache. Antrenor: Dan Petrescu.