Unirea pierde viteza: Urziceni 2-2 Craiova

Unirea pierde viteza: Urziceni 2-2 Craiova Superliga
CUPA UEFA E DEPARTE

Unirea lui Dan Petrescu ramane fara victorie in campionat in 2008, dupa 2-2 acasa cu Craiova. "Chelsea de Ialomita" a scapat printre degete o victorie in fata Craiovei si inregistreaza al doilea egal consecutiv in campionat.

Urziceniul a inceput in forta si Mara a deschis scorul in minutul 15. Meciul parea rezolvat sase minute mai tarziu, cand Onofras a marcat pentru 2-0. Dan Petrescu si-a pus mainile in cap in minutul 38, cand Baird l-a invins pe Stelea cu o lovitura de cap de exceptie, la care "Arnold" a ramas afis.

Fostul portar al nationalei a gafat grav in minutul 53, cand Woobay i-a dat un gol printre picioare, stabilind scorul final.

Min 15: Mara deschide scorul pentru Urziceni dupa o faza spectacol!
Min 21: Onofras face 2-0, dupa ce a driblat doi fundasi ai Craiovei!
Min 38: Baird reduce din diferenta cu o super-lovitura de cap!
Min 53: Woobay reuseste egalarea dupa o gafa a lui Stelea, care a scapat mingea printre picioare.