LIVE TEXT Unirea Slobozia - Petrolul 1-2 | "Lupii galbeni" i-au dovedit pe băieții lui Adrian Mihalcea

Unirea Slobozia petrolul Superliga Superliga
Data publicarii: Vineri 16 August 2024, 20:59
Data actualizarii: Vineri 16 August 2024, 21:00

Unirea Slobozia se duelează cu Petrolul, în etapa a șasea din Suprliga României, de la 19:00, LIVE TEXT pe Sport.ro.

Unirea Slobozia - Petrolul Ploiești 1-2

Final de meci!

Minutul 89: Medina a centrat superb, dar Filip Ilie nu ajunge să împingă balonul în poarta goală.

Minutul 78: GOOOL Petrolul! Tudorie a fost găsit în careu și nu a stat pe gânduri! Șut la colțul scurt și GOL!

Minutul 70: Tudorie a reluat cu capul, dar portarul Rusu a reacționat imediat!

Mintuul 65: Ariel Lopez a înscris printr-o lovitură de cap, dar golul a fost anulat pe motiv de offside!

Minutul 50: Jordan Gele vede cartonașul roșu!

A început repriza secundă!

Sfârșit de primă repriză!

Minutul 39: GOOOL Petrolul! Rădulescu, ce execuție! Mingea a sărit în careu direct în gheata tânărului winger. Un voleu mai târziu, mingea s-a aflat în poarta moldoveanului Rusu.

Minutul 29: GOOOL Unirea Slobozia! Ieșirea neinspirată a lui Zima a fost taxată! Jordan Gele a fost la locul potrivit în momentul potrivit și a profitat! Gol pentru ialomițeni.

Minutul 27: Gele a fost găsit perfect în fața porții, dar francezul a trimis balonul cu mult peste poarta lui Zima.

Minutul 19: Aganovic a fost găsit singur în careu de către Gele. Atacantul șutează la colțul scurt, dar portarul Zima a fost pe fază și a respins balonul.

Minutuș 6: Ocazie Petrolul! Gicu Grozav a reluat cu capul o centrare. Portarul ialomițenilor a avut un reflex de zile mari și a trimis balonul înafara suprafeței de joc.

Minutul 5: Ocazie Petrolul! Tommi Jyry a trimis un șut în forță de pe loc, de la marginea careului. Portarul Rusu a plonjat senzațional și a trimis mingea în corner.

Minutul 1: Ialomițenii încep în forță! Gele face o cursă superbă și ajunge în apropierea careului. Apărarea ploieștenilor a fost pe poziție și a eliminat orice pericol.

Start de meci!

Echipele de start

Unirea Slobozia: Rusu – Șerbănică, Pospielov, Antoche, Medina – Perianu, A. Lopez – Aganovic, Purece, Camara – Gele

Rezerve: Krell, Dorobanțu, I. Dinu, G. Lazăr, C. Toma, Ș. Pacionel, Lemnaru, Coadă, Bărbuț, Afalna, F. Ilie, Vlăsceanu

Antrenor: Adrian Mihalcea

Petrolul Ploiești: Zima – Veiga Miranda, Papp, Huja, L. Dumitriu – Keita, Jyry – Rădulescu, Hanca, Grozav – Tudorie

Rezerve: Eșanu, Bălbărău, Stancovici, Stănică, Mateiu, G. Bratu, Tolea, Boțogan, Akosah Bempah, D. Ilie, Fabricio Santos, Bucur

Antrenor: Mehmet Topal

Unirea Slobozia - Petrolul, 19:00, LIVE TEXT pe Sport.ro

Formația pregătită de Adrian Mihalcea ocupă locul 12 în ierarhie după primele cinci etape. După un start perfect de sezon cu Farul, scor 1-0, Unirea Slobozia a înregistrat două remize, cu FCSB (2-2) și Hermannstadt (1-1), și două înfrângeri, cu UTA Arad (0-1) și cu CFR Cluj (0-3).

De cealaltă parte, Petrolul este pe locul opt în clasament, cu șase puncte, după ce a bifat un eșec cu Dinamo (1-4), trei remize, cu Gloria Buzău (0-0), Universitatea Craiova (0-0) și U Cluj (0-0), și o victorie cu Rapid (1-0).

Ultima oară, cele două formații s-au întâlnit în urmă cu doi ani, pe vremea când Petrolul se afla în Liga 2. Între cele două echipe au avut loc de-a lungul timpului șase întâlniri. Trei dintre ele s-au soldat cu victoria Petrolului, în timp ce celelalte s-au încheiat la egalitate.