Unirea Slobozia Superliga UTA Arad Superliga
Data publicarii: Luni 05 August 2024, 20:54
Data actualizarii: Luni 05 August 2024, 20:55

Urmărim și comentăm împreună meciul dintre Unirea Slobozia și UTA Arad pe www.sport.ro și pe Facebook Sport.ro.

Unirea Slobozia - UTA Arad 0-1

Minutul 90+5: Final de meci!

Mintuul 73: GOOOL UTA Arad! Fabry a trecut de defensiva ialomițenilor și "i-a pus mingea pe tavă" lui Valentin Costache. Cel din urmă, a trebuit doar să împingă mingea în poartă.

Minutul 64: Florin Purece intră în careu și șutază! Execuția, țintită la colțul lung, a trecut pe lângă poarta apărată de Iliev.

Minutul 46: În urma unui corner, mingea ajunge la Perianu. Acesta șutează, dar execuția a fost respinsă de apărarea arădeană.

A început repriza secundă!

Minutul 45+3: Final de primă repriză.

Minutul 27: Ce ocazie! În urma unei lovituri libere, Florin Purece se trezește cu mingea la nivelul capului. Mijlocașul preia balonul, dar nu îl învinge pe portarul Iliev.

Minutul 21: Aganovic a încercat să trimită o centrare în careu. Apărarea adversă a fost pe poziții și pericolul a fost eliminat.

Minutul 7: Andrej Fabry, ce șut! Slovacul a fost servit de către Ezekiel și și-a încercat norocul de la distanță. Mingea a trecut puțin pe lângă poarta apărată de Rusu.

Minutul 1: Start de partidă!

Echipele de start

Unirea Slobozia: Rusu - Medina, Dinu, Pospielov, Șerbănică - Lopez, Perianu - Camara, Purece, Aganovic - Gele

Antrenor: Adrian Mihalcea

Rezerve: Krell, Dorobanțu, Lazar, Antoche, Toma, Lemnaru, Coadă, Pacionel, Vlăsceanu, Bărbuț, Nkama, Ilie

UTA Arad: Iliev - Râpă, Benga, Conte - Cîmpanu, Mihai, Van Durmen, Trif - Fabry, Ezekiel, Omondi

Antrenor: Mircea Rednic

Rezerve: Popa, Rodrigues, David, Stanciu, Iurasciuc, Machado, Cristea, Costache, Healf

Echipa pregătită de Adrian Mihalcea a început în forță noul sezon din Superliga României, cu o victorie și două rezultate de egalitate, în timp ce UTA Arad a acumulat doar două puncte după primele trei etape.

Ialomiţenii nu au mai pierdut un meci oficial din postura de gazde din 2 martie 2024, când a fost învinsă de Csikszereda, scor 0-1. Au urmat patru victorii şi trei rezultate de egalitate.

Cele două echipe se vor confrunta pentru întâia oară în principala competiţie internă.