UTA Arad - Hermannstadt 1-1. Mircea Rednic rămâne cu o singură victorie în nouă etape

UTA Arad Hermannstadt Mircea Rednic Superliga Romaniei Superliga
Data publicarii: Luni 16 Septembrie 2024, 19:52
Data actualizarii: Luni 16 Septembrie 2024, 19:55
Meciul dintre UTA Arad și Hermannstadt s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, în etapa a noua din Superligă.
  • Ionuț Coza a arbitrat meciul de la Arad.

UTA Arad - Hermannstadt 1-1

Minutul 90+4: FINAL DE MECI!

Minutul 74: GOOOL UTA Arad! Joao Pedro transformă fără emoții lovitura de la 11 metri.

Minutul 73: Penalty pentru UTA Arad! Valerică Găman atinge mingea cu mâna în interiorul careului, iar centralul arată punctul cu var.

Minutul 64: GOOOL Hermannstadt! Aurelian Chițu deschide scorul după ce reia cu capul o minge centrată în careu de Balaure. Robert Popa nu a avut replică.

Minutul 45: PAUZĂ!

Minutul 26: Bară și pentru Hermannstadt! Oroian țintește stâlpul porții lui Robert Popa, iar tabela rămâne nemodificată.

Minutul 1: Prima ocazie a meciului îi aparține echipei lui Mircea Rednic! Fabry nimerește bara cu un șut din afara careului.

Minutul 1: Fluier de start la Arad!

• UTA Arad: R. Popa - Dozi, Poulolo, Benga, Trif - Fabry, Van Durmen, Hrezdac - Costache, Kadiri, Omondi
  • Rezerve: A. Mitrovic, Râpă, Pedro, Mihai, Mabea, Ghezali, Ezekiel, Dumiter, Conte, Cîmpanu, Borcea
  • Hermannstadt: Căbuz - Oroian, Găman, Stoica, Goncalves - Murgia, Ivanov - Balaure, Deaconu, Stoica - Chițu
  • Rezerve: Muțiu, Pop, Antwi, Bejan, Biceanu, Buș, Căpușă, Iancu, Kujabi, Luca, Neguț, Popescu

UTA Arad traversează o perioadă dificilă, iar bănățenii ocupă momentan locul 13 în clasament, cu un bilanț de o victorie, patru egaluri și trei înfrângeri.

Acasă, UTA a fost extrem de conservatoare și a făcut egalitate în toate cele patru meciuri disputate, cu un golaveraj de 3:3.

Ultimul lor meci din Superliga a adus o înfrângere cu 2-0 în fața celor de la FCSB.

De cealaltă parte, FC Hermannstadt se află într-o poziție mai bună, iar la momentul redactării acestui articol ocupă locul șapte, cu trei victorii, două egaluri și trei înfrângeri.

FC Hermannstadt a pierdut toate cele trei meciuri disputate în deplasare în acest sezon.

Sibienii vin după o victorie categorică cu 6-2 împotriva celor de la Poli Iași.

În ultimele cinci meciuri directe dintre cele două echipe, echilibrul este evident: ambele formații au câștigat câte două meciuri, iar unul s-a încheiat la egalitate. Ultima întâlnire, din aprilie 2024, a fost câștigată de FC Hermannstadt cu 3-1.