VIDEO Vali Gheorghe, ex-FCSB, a debutat la noua echipă! Meci cu de toate: goluri, bară, penalty ratat

vali gheorghe Alin Roman jesus fernandez Nicolas Samayoa Poli Iasi Superliga
Data publicarii: Sambata 29 Iunie 2024, 22:18
Data actualizarii: Sambata 29 Iunie 2024, 22:22

Fostul jucător de la FCSB s-a despărțit în această vară de U Cluj.

Poli Iaşi, antrenată de tehnicianul portughez Tony, a fost învinsă sâmbătă, în Bulgaria, cu scorul de 2-1, de echipa ŢSKA Sofia, într-un meci amical.

Au marcat Nicolas Samayoa (’75) pentru Poli Iaşi, respectiv Phaeton (’39) şi Nikolov (’67) pentru ŢSKA Sofia.

Echipa folosită de Tony în amicalul Poli Iași - ȚSKA Sofia 1-2

Pentru Poli Iaşi au evoluat următorii jucători:

Fernandez - Todoroski (Tănase 75), Fl. Ilie (Soares 46), Samayoa, Ispas (Atanaskoski 46), Marchioni (Ciobanu 80), Bordeianu (Itu 65), Roman, Ştefanovici (Luca 65), Tailson (V. Gheorghe 67), Teixeira (V. Ilie 82).

În startul meciului, Alin Roman a trimis în transversală (minutul 6), iar Jesus Fernandez a parat o lovitură de pedeapsă (minutul 13).

La Poli a jucat şi Vali Gheorghe (27 de ani), fostul jucător de la FCSB, ultima dată la U Cluj, care a sosit vineri în cantonament.

Info: FC Politehnica Iași