Superliga
Data publicarii: Luni 12 August 2024, 22:28
Data actualizarii: Luni 12 August 2024, 22:28

Poli Iași - Dinamo - LIVE TEXT AICI.

Cele două echipe și-au dat întâlnire luni seară, de la ora 22:00, în cadrul etapei #5 al Superligii României. Partida se desfășoară pe stadionul "Emil Alexandrescu" din Iași.

La ora redactării acestui articol, cele două echipe se află la egalitate, scor 1-1, prin golurile marcate de către Selmani în minutul doi și Bordeianu în minutul 13.

Vești proaste pentru Dinamo! Cel mai în formă "câine" s-a accidentat

În minutul opt al partidei, în urma unui duel, marele Hakim Abdallah a căzut la pământ. Atacantul a acuzat dureri și a făcut semn că nu mai poate continua și a fost înlocuit de către Neagu.

În ciuda faptului că n-a avut cel mai bun sezon posibil în campionatul precedent, Hakim Abdallah, 26 de ani, și-a regăsit forma și a marcat două goluri și a livrat două assist-uri în primele patru etape ale noii stagiuni.

După ce a fost înlocuit, atacantul a primit îngrijiri medicale și s-a văzut cum șchiopăta, evitând să calce, ceea ce ne indică o problemă la gleznă. VEZI GALERIA