„Cred că va juca în play-off sezonul ăsta!” MM Stoica a numit revelația Superligii din acest start de sezon

Superliga MM Stoica
Data publicarii: Duminica 11 August 2024, 16:46
Data actualizarii: Duminica 11 August 2024, 16:56

UTA Arad - Oțelul Galați s-a terminat 1-1.

Cele două formații și-au dat întâlnire sâmbătă seara, de la ora 19:00, în cadrul unui meci din etapa cu numărul cinci din SuperLiga României. Partida a fost disputată pe stadionul "Francisc Neuman" din Arad.

„Cred că va juca în play-off sezonul ăsta!” MM Stoica a numit noua "oaie neagră" a Superligii

Oțelarii au deschis rapid scorul, prin Stipe Juric în minutul 13. Elevii lui Dorinel Munteanu avea să țină de scor până în minutul 90+7, când un penalty a schimbat soarta meciului. De la punctul cu var, Joao Pedro și-a luat avânt și a transformat ceea ce avea să fie ultima reușită a meciului.

La finalul celor 90 de minute, Mihai Stoica, președintele Consiliului de Administrație al FCSB, a analizat jocul prestat de cele două formații. În opinia managerului general al roș-albaștrilor, formaţia condusă de Dorinel Munteanu are şanse mari să prindă play-off-ul Superligii în acest sezon.

„Oţelul Galaţi cred că va juca în play-off sezonul ăsta. Şi cred că în play-off-ul ăsta va fi astăzi cum era la medicină pe vremuri. Galaţi, U Cluj şi Dinamo se luptă pentru play-off. Galaţiul va fi foarte greu de bătut, e foarte greu să îl baţi.

O văd şi pe Dinamo jucând (n.r. foarte bine). E prematur, nici 20% din sezonul regulat nu s-a finalizat, dar astea 3 îşi depun candidaturile pentru play-off, asta e opinia mea”, a declarat MM Stoica, la Prima Sport.