FOTO „Gulerul era intact, m-am uitat!" Cea mai tare reacție după ce Dorinel Munteanu și-a tras de tricou un jucător

Dorinel Munteanu Andrei Vochin David Maftei Dinamo Bucuresti Superliga
Data publicarii: Vineri 20 Septembrie 2024, 23:25
Data actualizarii: Vineri 20 Septembrie 2024, 23:25

Oțelul Galați - Dinamo s-a terminat 1-1.

Cele două echipe și-au dat întâlnire în cadrul etapei #10 a Superligii României. Partida s-a disputat pe stadionul "Oțelul" din Galați.

Prima repriză a oferit un spectacol ofensiv și scorul a fost deschis rapid, printr-un penalty transformat de Selmani în minutul 18.

Bucuria "câinilor" avea să se termine doar patru minute mai târziu, cand Frederic înscria pentru gălățeni, astfel închizând și tabela la scorul de 1-1.

Pe lângă acțiunea de pe teren, unul dintre momentele care a atras atenția s-a petrecut în minutul 32, când antrenorul Oțelului, Dorinel Munteanu, a oferit o scenă neobișnuită.

În timpul unei întreruperi a jocului pentru un aut, Munteanu, cunoscut pentru temperamentul său aprins, l-a tras de guler pe tânărul fundaș dreapta David Maftei, în vârstă de 20 de ani, certându-l în fața băncii de rezerve.

Antrenorul părea nemulțumit de prestația tânărului, eligibil pentru regula U21, și i-a ținut un discurs scurt, dar intens, gesticulând energic.

După meci, incidentul a fost revăzut și comentat la televiziunea Digi Sport de către Andrei Vochin, oficial al FRF, care a venit cu o replică savuroasă despre momentul tensionat dintre Munteanu și Maftei.

„Gulerul era intact, m-am uitat! Săracul Maftei, după ce a jucat pe banda dreaptă în fața băncii lui Dorinel și, după 20 de minute, a fost obligat să joace fundaș stânga, tot pe partea aceea”, a spus Vochin.