Teo Craciunescu, aproape sa fie luat la BATAIE intr-un meci de Liga a II-a

Teo Craciunescu, aproape sa fie luat la BATAIE intr-un meci de Liga a II-a Liga 2 Seria 2

Arbitrul Teodor Craciunescu, care a oficiat la centru meciul Minerul Lupeni - ACU Arad, din Seria a II-a a Ligii a II-a, a fost injurat, scuipat si imbrancit, echipa gazda contestand faptul ca nu a acordat un penalti in partida de sambata..

In minutul 57 al meciului disputat in etapa a XXXI-a a Ligii a II-a, jucatorul Minerului, Boroiban, este faultat in careu, dar centralul nu a aratat nimic, fapt ce a provocat nemultumirea gazdelor. Oficialii formatiei Minerul au intrat pe teren pentru a-i cere socoteala, jucatorii au avut si ei ceva de reprosat, arbitrul sanctionand cu cartonase galbene cativa jucatori, in timp ce consilierul tehnic al Minerului, Petre Gigiu, a fost trimis in tribuna.

In minutul 62, Craciunescu a dictat penalti pentru ACU Arad, in urma unui fault in careu a lui Vodita, care a fost eliminat. Lovitura de pedeapsa a fost transformata de capitanul formatiei oaspete, Luca.

In minutul 75, Teo Craciunescu dicteaza o lovitura de pedeapsa pentru Minerul Lupeni, decizie ce ii ia prin surprindere pana si pe spectatorii prezenti la meci. Egalitatea este restabilita pe tabela de marcaj, dupa ce Chitu transforma penaltiul.

Finalul de meci a fost tensionat, dupa ce oaspetii au mai inscris o data, dar golul lor a fost anulat pe motiv de ofsaid, iar in minutul 4 al prelungirilor Luca marcheaza din nou pentru ACU Arad cu un sut de la 18 metri, stabilind scorul final 2-1 pentru ACU Arad.

"A fost Teo - ACU Arad si nu Minerul Lupeni – ACU. Este incredibil ce a facut”, au strigat oficialii care au patruns de cateva ori pe teren sa-i ceara socoteala arbitrului.

A fost nevoie de interventia jandarmilor si a observatorului pentru ca spiritele sa se calmeze. In drumul spre vestiar, Teo Craciunescu a fost scuipat si injurat de cativa jucatori gazda, iar spectatorii din tribuna l-au intampinat cu seminte si injuraturi. „Du-te la puscarie”, i-au scandat acestia.