Adrian Mititelu, contre cu fanii olteni după victoria chinuită cu CSC Dumbrăvița: ”Lasă textele lacrimogene!” Liga 2

FCU Craiova s-a impus la limită în fața celor de la CSC Dumbrăvița, scor 2-1, în etapa a treia din Liga 2.

Oltenii au deschis scorul prin Pop în minutul 11, dar Modan a restabilit egalitatea cu capul în minutul 64, după o eroare a lui Lumbu. Echipa patronată de Adrian Mititelu a marcat golul victoriei pe final, în minutul 90+2, prin Ibrahim.

Adrian Mititelu, contre cu suporterii olteni

În postarea în care FCU Craiova și-a anunțat victoria pe rețelele sociale, fanii au răbufnit și au pus succesul oltenilor pe seama norocului.

Adrian Mititelu a văzut criticile suporterilor la adresa echipei și a ținut să le răspundă la rândul său prin intermediul unui comentariu.

Este și ușor și gratis sa comentăm fotbalul, să-i catalogăm în fel și chip, asta în condițiile în care pricepuții nu au atins vreodată o minge de joc. Este mult mai greu să joci și să susții fotbalul. Trăsăturile denumirii de SUPORTER nu prea își mai au sensul, nu și mai regăsesc menirea, mai degrabă se potrivește CRITICII!”, a scris, în secțiunea de comentarii, patronul clubului, Adrian Mititelu.

Cum era de așteptat, fanii au reacționat și ei: ”Lasă filosofia și textele lacrimogene și adu echipa înapoi în Liga 1. Când ești cel mai neperformant patron din istoria sportului, nu mai ridici glasul la suporteri, indiferent cât de puțini, trădători, ipocriți, răutăcioși, săraci cu duhul ar fi ei”.