VIDEO Etapă fabuloasă în Liga 2! Steaua = Bogdan Chipirliu și moldovenii de peste Prut decid în prelungiri două meciuri + câți suporteri ai ”militarilor” s-au aflat la Dumbrăvița

Steaua csc dumbravita csm slatina liga 2 Metaloglobus Liga 2
Data publicarii: Sambata 24 August 2024, 13:08
Data actualizarii: Sambata 24 August 2024, 14:55

Liga 2 a ajuns la etapa cu numărul 4. Cele mai multe meciuri s-au jucat sâmbătă, la ora 11:00.

FINAL CSC Dumbrăvița - Steaua 0-1 (Bogdan Chipirliu 79)

Steaua București, și în acest sezon fără drept de promovare în Superligă, joacă în deplasare la Dumbrăvița, de la ora 11:00, în cadrul etapei a patra din liga secundă.

Antrenorul Daniel Oprița se bazează în primul ”unsprezece” pe trei fotbaliști spanioli: Rober Sierra, fostul dinamovist Dani Iglesias și Nacho Heras.

Aproximativ 30 de suporteri ai grupării din Ghencea se află în sectorul oaspeților, conform Liga 2.

LIVE SCORE Nebunie în celelalte meciuri ale zilei din etapa 4

Ceahlăul Piatra Neamț - CS Mioveni 2-0 (Asibey 38, P. Petre 90+1) - fostul dinamovist Patrick Petre stabilește rezultatul final, după o fază de-a dreptul nebună

Unirea Ungheni - Chindia Târgoviște 0-1 (Danu 90+5) - internaționalul de tineret moldovean Daniel Danu dă lovitura în prelungiri

CSM Reșița - CSM Focșani 1-0 (Dolghi 90+4) - un alt internațional de tineret moldovean, Mihai Dolghi, dă și el lovitura, tot în prelungiri

CS Afumați - Metaloglobus București 2-1 (C. Stanciu 44, Iamandache 54 / D. Irimia 41) - marcatorul oaspeților este David Irimia, unul dintre cei doi gemeni Irimia de la Dinamo, împrumutat în acest sezon la Metaloglobus

AFC Câmpulung Muscel - CSM Slatina 0-5 (Doman 7 și 13, Trașcu 41 și 59, Mitran 74) - veteranul Cătălin Doman este golgheterul Ligii 2, acum cu 6 reușite / meciul a început cu o întârziere de aproximativ 20 de minute

Metalul Buzău - FC Bihor 1-2 (Robu 8 / S. Jurj 58, Hora 68) - un alt veteran, Ioan Hora, fostul golgheter al Ligii 1 din sezonul 2015-2016, marchează spectaculos, dintr-o lovitură liberă

FC U Craiova - CSC Șelimbăr 1-1 (Padula 69 / Babic 7) - meci disputat vineri

* Viitorul Pandurii Târgu Jiu - Concordia Chiajna se joacă duminică, de la ora 11:00

* FC Voluntari - Corvinul Hunedoara se dispută tot duminică, de la ora 17:00

* FC Argeș - FK Csikszereda se joacă luni, de la ora 17:00