Coșmarul continuă! Adrian Petre a fost schimbat după 35 de minute la debutul pentru noua echipă

Adrian Petre Concordia Chiajna Liga 2
Data publicarii: Sambata 03 August 2024, 15:28
Data actualizarii: Sambata 03 August 2024, 15:28

Adrian Petre (26 de ani) a debutat la noua sa echipă, după ce în sezonul precedent a făcut parte din lotul celor de la CS Tunari, cu care a retrogradat în Liga 3.

Fostul atacant de la FCSB și UTA Arad a ajuns la Concordia Chiajna, sub comanda lui Ilie Poenaru, dar nu a avut parte de cel mai fericit debut, deși a fost titularizat de antrenorul său.

Adrian Petre, schimbat după 35 de minute la Concordia Chiajna

Supărat de jocul echipei, Ilie Poenaru a efectuat nu mai puțin de trei schimbări în minutul 35, cu zece minute înainte de pauză. Printre cei schimbați s-au numărat Adrian Petre, Iulian Roșu și Andrei Marc, scrie Liga2.ro.

Cei introduși nu au schimbat soarta partidei, având în vedere că CS Afumați conducea deja cu 3-1 la Chiajna încă din minutul 32. Scorul final a fost 4-2 pentru nou-promovată, iar Concordia a debutat cu stângul în noul sezon din Liga 2.

După ce a fost transferat de FCSB în 2020 pentru 800.000 de euro, Adrian Petre a mai jucat în străinătate pentru Cosenza (Italia) și Levadiakos (Grecia). Au urmat UTA Arad, Farul Constanța, Hermannstadt și CS Tunari.

Atacantul nu a primit foarte multe șanse nici în sezonul precedent. A evoluat în șase partide, fără să reușească să marcheze pentru CS Tunari.