Duelul nou-promovatelor în Liga 2! CSM Focșani, scor de neprezentare în fața Metalului Buzău

csm focsani liga a doua Metalul Buzau Liga 2
Data publicarii: Duminica 18 August 2024, 16:02
Data actualizarii: Duminica 18 August 2024, 16:02

În etapa a 3-a a Ligii 2, sezonul 2024-2025, Metalul Buzău a reușit o victorie categorică împotriva CSM Focșani.

Echipa buzoiană a câștigat cu scorul de 3-0 într-un meci disputat pe stadionul "Milcovul" din Focșani.

Acest rezultat confirmă superioritatea pe care echipa buzoiană a demonstrat-o și în sezonul trecut, când ambele echipe evoluau în Liga 3 și erau adversare directe în lupta pentru promovare.

Duelul nou-promovatelor în Liga 2! Metalul a "executat" Focșaniul

Metalul Buzău a deschis scorul prin Valentin Robu în minutul 40, după ce a dominat prima repriză. Repriza a doua a început cu un dezavantaj semnificativ pentru CSM Focșani, după ce Gabriel Dodoi a fost eliminat în minutul 51, în urma primirii celui de-al doilea cartonaș galben.

Profitând de superioritatea numerică, Metalul Buzău și-a consolidat avantajul prin golurile marcate de Florin Opaiț în minutul 72 și Ciprian Perju în minutul 84, închizând astfel tabela la un clar 3-0.