CLASAMENT FCU Craiova, victorie fără emoții în Liga 2! Oltenii urcă în zona locurilor de play-off

FCU Craiova clasament liga 2 FCU Craiova - Unirea Ungheni Unirea Ungheni Liga 2
Data publicarii: Joi 12 Septembrie 2024, 22:37
Data actualizarii: Joi 12 Septembrie 2024, 22:37

Club cu pretenții la promovarea în Superliga României, FCU Craiova a obținut o nouă victorie în eșalonul secund.

Echipa pregătită de Marius Croitoru a primit vizita nou-promovatei Unirea Ungheni, pe care a învins-o fără emoții, scor 2-0.

FCU Craiova, victorie fără emoții în Liga 2

Claudiu Bălan a fost cel care a deschis scorul în minutul 9 al partidei, iar Nestorly Lumbu a închis tabela cu reușita sa din minutul 71.

În urma acestui rezultat, echipa lui Adrian Mititelu a urcat, cel puțin temporar, în zona locurilor de play-off, cu 11 puncte după șase etape, la patru puncte de liderul Csikszereda, care are un meci în minus.

În următoarea etapă, oltenii vor evolua în deplasare împotriva unei alte nou-promovate, CSM Focșani.

Unirea Ungheni a rămas pe locul 18, cu trei puncte după cinci meciuri, iar în următoarea rundă va juca pe teren propriu cu CS Afumați.

Clasamentul din Liga 2, după FCU Craiova - Unirea Ungheni 2-0