Foștii fotbaliști de la FCSB ajunși rezerve în Liga 2 au dat lovitura în minutele de final pentru Concordia Chiajna!

Concordia Chiajna Adrian Petre Andrei Marc FCSB Viitorul Pandurii Targu Jiu Liga 2
Data publicarii: Duminica 25 August 2024, 14:09
Data actualizarii: Duminica 25 August 2024, 14:14

Divizionara secundă din Ilfov a câștigat aproape nesperat meciul din deplasare cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu.

După meciurile nebune de sâmbătă din etapa a patra din Liga 2, duminică s-a jucat în cadrul aceleiași runde partida Viitorul Pandurii Târgu Jiu - Concordia Chiajna.

Când meciul părea că se îndreaptă spre un 0-0 firesc după desfășurarea ”ostilităților”, s-au trezit foștii fotbaliști de la FCSB, acum la Concordia, Andrei Marc și Adrian Petre, care au înscris pentru 2-0 final.

Mai întâi, fundașul central Andrei Marc (trecut și pe la Dinamo) a deschis scorul în minutul 87, după care atacantul Adrian Petre a marcat în prelungiri (90+3).

Ambii fotbaliști fuseseră introduși de tehnicianul Ilie Poenaru pe parcursul partidei: Marc în locul lui Dima, accidentat (40), iar Petre în locul lui Petcu (73).

Viitorul Pandurii Târgu Jiu - Concordia Chiajna 0-2

LIGA 2 - ETAPA 4 - Duminică , 25 august 2024 - Stadion : Municipal (Drobeta Turnu Severin) - ora 11 : VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU - CONCORDIA CHIAJNA 0-2 (0-0) .

Au marcat : Andrei Marc '87 ; Adrian Petre '90+3 .

*** VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU (antrenor principal - Călin Cojocaru) : Dragoș Lupescu - Eduard Croitoru , Flavius Dumbrăvean , Nikola Gavric , Mădălin Sturzu - Claudiu Moisie ('90 Ramon Gașpar) , Mohamed Fulake Camara ('60 Pefoura Okom Zacharie) , James Amasihohu ('54 Răzvan Vulpe) , Troy Perez Duah - Patrick Andreaș ('54 Alexandru Cîniparu) , Aboubacar Gakou . Pe banca de rezervă : Aurelian Păun - Daniel Bîrzu , Yanis Răducanu , Danilo Dasic , Bogdan Burcea .

*** CONCORDIA CHIAJNA (antrenor principal - Ilie Poenaru) : Octavian Vâlceanu - Adrian Iancu , Constantin Dima ('40 Andrei Marc) , Mboumbouni , Mihai Dobrescu - Rareș Lazăr , Iulian Roșu ('58 Neicuțescu) , Robert Ion , Giovani Petcu ('73 Adrian Petre) - Giovani Ghimfuș , Adrian Bălan .

*** Arbitru : Marius Omuț (Satu Mare) - A1 : Eugen Petre Alexandru (Buzău) - A2 : Bianca Florea (Ploiești) - Rezervă arbitru : Alexandru George Manea (Timișoara) - Observator arbitri : Iulian Spătaru (Timișoara) - Delegat joc : Florin Nicușor Știube (Reșița) .

Info: Viitorul Pandurii Târgu Jiu