Oltenii se află într-o serie nefastă. Formația lui Mititelu nu a reușit să câștige în ultimele patru etape, cu trei egaluri și un eșec.

Meciul a fost echilibrat, fiecare echipă având câte o bară, Idris Bounaas pentru gazde (minutul 26) și George Merloi pentru ilfoveni (minutul 45+1).

Situația s-a complicat pentru FCU Craiova în minutul 65, când Răzvan Bălaşa a fost eliminat, lăsând echipa în inferioritate numerică.

Clasamentul după etapa a 10-a

După zece etape disputate, FK Csikszereda își menține poziția de lider neînvins al Ligii 2, cu 28 de puncte, după ce a obținut o nouă victorie în deplasare, 1-0 împotriva FC Bihor.

Golul decisiv a fost marcat de Benjamin Babati în minutul 71. Formația antrenată de Robert Ilyeș rămâne astfel lider solid, cu șapte victorii și un egal în acest sezon.

Pe locul 2 în clasament se află Steaua București, cealaltă echipă invincibilă din competiție. Militarii au acumulat 20 de puncte, dar nu au drept de promovare.

În această rundă, Steaua a învins Concordia Chiajna cu 2-1, datorită golurilor marcate de Dani Iglesias și Bogdan Chipirliu.

Locul 3 este ocupat de CSM Reșița, cu 20 de puncte, dar cu două înfrângeri în palmares. Reșițenii au obținut dreptul de promovare în Superligă și continuă lupta pentru o clasare în primele locuri.