Pe stadionul din Ghencea, Steaua a întâlnit-o pe Concordia Chiajna la capătul unui meci care s-a încheiat 2-1 în favoarea ”militarilor”, după un final intens.

Steaua a învins-o pe Concordia Chiajna! Cum arată clasamentul în Liga 2

Ilfovenii au deblocat tabela de marcaj în minutul 39, prin Giovani David Ghimfus. Daniel Iglesias a restabilit egalitatea în minutul 45+2.

Bogdan Chipirliu a dat lovitura în actul secund, când a dus scorul la 2-1 în minutul 61. Tabela a rămas intactă până la fluierul de final al ”centralului”.

Echipele de start

• Steaua: R. Munteanu – Kereki, Vîrtej (cpt.), Beța – Răsdan, Dani Iglesias, Sierra, A. Raicu, Nedelea – Chipirliu, Ad. Popa

Rezerve: Frănculescu – Maeschi, D. Matei, A. Pop, S. Drăghici, M. Roman, D. Păcuraru, Heras, Dane

Antrenor: Daniel Oprița

• Concordia Chiajna: Oct. Vâlceanu (cpt.) – A. Iancu, Marc, R. Lazăr, Dobrescu – J. Rodriguez, A. Ciuciulete – Ghimfuș, Neicuțescu, A. Burcea – Boiciuc

Rezerve: Fara – Tsymbaliuk, R. Ion, Dumbravă, G. Petcu, A. Burlacu, Prejmerean, A. Bălan, A. Petre

Antrenor: Ion Dumitru