VIDEO "A fost la spital!" Gigi Becali, detalii despre situația lui Darius Olaru, accidentat la cap cu Maccabi Tel Aviv

A fost la spital! Gigi Becali, detalii despre situația lui Darius Olaru, accidentat la cap cu Maccabi Tel Aviv Liga Campionilor

FCSB s-a impus cu scorul de 1-0 în returul meciului cu Maccabi Tel Aviv și s-a calificat în turul trei preliminar al Ligii Campionilor.

În minutul 14 al meciului, Darius Olaru a fost faultat dur de Addo într-un duel aeriat și a evoluat cu un bandaj pe cap.

A rezistat pe teren până în minutul 63 când i-a lăsat locul pe teren lui Baba Alhassan. Gigi Becali, patronul FCSB, a dezvăluit astăzi că fotbalistul a fost la spital pentru analize suplimentare și este în afara oricărui pericol.

• A Fost La Spital Gigi Becali Detalii Despre Situatia Lui Darius Olaru Accidentat La Cap Cu Maccabi Tel 3

"N-are nimic, are o tăietură, l-a cusut aseară. A fost la spital și l-a cusut. Părerea mea e că acolo trebuia să dea roșu arbitrul, n-a dat nici galben", a spus Gigi Becali într-o conferință susținută la "Palat".

Darius Olaru (26 de ani) este unul dintre cei mai eficienți jucători ai FCSB-ului și în acest sezon. În cinci partide disputate în toate competițiile a reușit să marcheze patru goluri și să ofere o pasă decisivă.

FCSB și-a asigurat calificarea în grupele Conference League

În urma victoriei în fața lui Maccabi Tel Aviv, FCSB şi-a asigurat prezenţa în grupele unei competiţii europene (va juca cel puțin în grupele Conference League).

Campioana României va juca în turul al treilea preliminar contra campioanei Cehiei, Sparta Praga, care a trecut de irlandezii de la Shamrock Rovers cu 2-0 (deplasare) şi 4-2 (acasă). Kosovarul Armal Krasniqi (ex-Rapid, CFR Cluj) a dat o pasă de gol la ultima reuşită a campioanei Cehiei.

Campioana României va juca prima manşă în deplasare, pe 6 sau 7 august, iar returul ar avea loc la Bucureşti, pe 13 august.