Gruparea spaniolă a pierdut în prima etapă în fața celor de la Paris Saint Germain. Francezii s-au impus la limită, scor 1-0, iar victoria echipei lui Luis Enrique a venit grație unui autogol al argentinianului Paulo Gazzaniga.

Girona are deja trei autogoluri în primele două meciuri din Champions League

În runda a doua din faza principală a UEFA Champions League, Girona s-a duelat cu Feyenoord, iar gruparea olandeză a câștigat cu 3-2.

Spaniolii au deschis scorul prin Lopez în minutul 19, însă spaniolii nu s-au dezis, iar Feyenoord a egalat după ce Herrera a trimis mingea în propria poartă. Milambo a înscris pentru 2-1 în minutul 33, iar olandezii au avut și un penalty ratat câteva minute mai târziu.

Girona și-a trecut și ea în cont un penalty ratat în minutul 67, dar van de Beek a restabilit egalitatea în minutul 73. Scorul final a fost stabilit tot în urma unui autogol, în minutul 79, când Ladislav Krejci a trimis și el în propria poartă.

Girona a devenit astfel prima echipă din istoria Champions Legue care își înscrie în propria poartă în primele două meciuri consecutive în această competiție.