Slovan 1-2 CFR Cluj! Sougou si Kapetanos duc Clujul in play-off-ul UCL! Gigi pregateste banii pentru grec, Paszkany se imbogateste clar! Liga Campionilor

Comenteaza evolutia CFR-ului alaturi de noi: se califica in grupele CL?

Liberec:  Bicik, Kelic, Karisik, Vacha, Lyulka, Blazek, Bosancic, Breznanik, Janu, Sural, Freisman
Rezerve: Hauzr, Butenin, Nezmar, Toth, Hadascok, Morozenko, Delarge

Cfr Cluj: Felgueiras - Pinto, Cadu, Rada, Camora - Sare, Vass, Edimar - Sougou, Bastos, Kapetanos
Rezerve: Stancioiu, Muresan, Sepsi, Valente, Nicoara, Ronny, Diogo

____________________
94' Sougou inscrie din pasa lui Nicoara! Se termina 2-1 pentru CFR, care e calificata in play-off-ul Ligii si, cel putin, in grupele Europa League!

4 minute se arata de la margine! CFR e calificata in play-off-ul Ligii!

83' Edimar iese, intra Nicoara

80'
Galben Rada

78' Bara Slovan si inca o parada magnifica a lui Felguieras. Lovitura de la colt iar pentru Slovan!

73' Felgueiras calca stramb si are nevoie de interventia medicilor. A mai scos cateva in ultimele minute!

70' Rada suteaza de la 20 de metri din lovitura libera, putin pe langa poarta!!

67' Greseala uriasa Camora, doar ofsaidul salveaza Clujul de la gol

65'
Blazek iese, intra Hadascok.

60' Sural ramane singur cu Felgueiras si inscrie pe sub portarul ceferist!
E 1-1, Slovan ar mai avea nevoie de 2 goluri sa elimine Clujul. In tur a fost 1-0 pentru romani

53'
Iese Janu, intra Morozenko.

47'
Galben pentru Sural

45' Kapetanos inscrie in ultimul minut al primei reprize din centrarea lui Bastos!

44' Lovitura libera pentru CFR de la marginea careului, mingea e deviata in corner

43' SLovan domina finalul de repriza

37' Scapa Blazek singur cu Felguieras, iese bine portarul CFR-ului si respinge. Era ofsaid oricum

33' Ataca cehii, CFR se apara din greu, echipa lui Andone nu se misca asa cum spera antrenorul

27' Breznanik trimite tare de la distanta, Felguieras nu lasa mingea sa treaca

26'
Respinge Felguieras la sutul direct sub bara. Ocazie uriasa pentru Liberec!

*** Becali a anuntat ca ar plati oricat pe Kapetanos pentru a-l aduce inapoi la Steaua: "E cel mai bun din Romania, daca are clauza de reziliere, i-o achit pe loc"

20' Kapetanos trage pe langa poarta, ramas singurul cu portarul. Era oricum in ofsaid grecul

*** Daca trece de Slovan, CFR joaca in play-off-ul Ligii Campionilor si isi asigura cel putin prezenta in grupele Europa League

18' Pinto centreaza perfect, dar mingea trimisa de ceferisti liveste bara!

12' Bastos trimite tare de la 25 de metri, retine insa Bicik

5' Lovitura de la colt pentru Slovan, respinge Rada

*** Andone n-a exersesat loviturile de la 11 metri

2' Centrare Breznanik, retine Felgueiras

1' Cehii au lovitura de start

Sansele sunt egale. Am muncit un an pentru a ajunge in grupe, ar fi pacat sa nu mergem in play-off - Ionut Rada

Nu avem emotii, acum ii cunoastem mai bine pe cei de la Slovan. Trebuie sa revenim la Cluj cu calificarea - Laszlo Sepsi