Antrenorul Spartei Praga are planul făcut înaintea returului cu FCSB: ”Am în minte cum va arăta meciul!”

FCSB Champions League Lars Friis Sparta Praga Liga Campionilor
Data publicarii: Duminica 11 August 2024, 14:17
Data actualizarii: Duminica 11 August 2024, 14:17

FCSB va disputa returul cu Sparta Praga marți, de la 21:30, LIVE pe VOYO și pe PRO TV.

Meciul din tur s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Joyskim Dawa a deschis scorul în minutul 61, însă Victor Olatunji a restabilit egalitatea în minutul 78.

Lars Friis: ”Am în minte felul în care va arăta meciul cu FCSB!”

Așadar, returul se anunță a fi unul incendiar, mai ales că ambele echipe vin cu un moral bun. FCSB a bifat prima victorie a sezonului din Superliga României în meciul cu Farul Constanța, scor 3-2, în timp ce Sparta Praga s-a impus cu 2-1 în fața celor de la Bohemians.

La finalul meciului, antrenorul cehilor, Lars Friis, a dezvăluit că are deja conturat un plan pentru returul din Ghencea, însă a refuzat să ofere detalii. Totodată, tehnicianul a declarat că este mulțumit de prestația elevilor săi și se așteptă la o evoluție similară și împotriva campioanei României.

Am în minte felul în care va arăta meciul din România și am pregătit deja un plan pe care nu îl voi dezvălui. Mâine vom pleca spre București și este clar că va trebui să ne gândim la cine va juca, bineînțeles vom ține cont și de nivelul oboselii.

De exemplu, Victor Olatunji nu ar fi putut juca întreaga partidă azi, iar cu FCSB să joace alte 90 de minute. Sunt fericit că azi am jucat total diferit față de felul în care am făcut-o marți”, a spus Lars Friis, conform blesk.cz.

VIDEO Rezumatul meciului Sparta Praga - FCSB 1-1