Arsenal este pe val: Arsenal 5 - 0 Derby County!

ELEVII LUI WENGER FAC SENZATIE IN CAMPIONAT

Stelistii au de ce sa fie ingrijorati. Englezii de la Arsenal sunt pe val. Ultima isprava a britanicilor, dupa ce le-au administrat trei goluri spaniolilor de la Sevilla, este un sec 5-0 cu Derby County.
Eroul tunarilor a fost Emmanul Adebayor, care a reusit o tripla de cinci stele propulsand-o pe Arsenal pe primul loc in topul din Premier League.

Inca din minutul 9 adversara Stelei a inceput spectacolul printr-un sut de la 25 metri al mijlocasului francez, Abou Diaby, care a scuturat plasa celor de la Derby. Recitalul a continuat cu primul gol al lui Adebayor si ocaziile lui Fabregas si Eduardo da Silva. Dupa pauza Fabregas a facut 4-0, iar englezii pareau de neoprit. Showul a fost incheiat tot de Adebayor, care in minutul 79 a inchis tabela cu cel de-al treilea gol.