VIDEO Atât de jos am ajuns! Cine sunt și ce au făcut ”colegele” lui FCSB din turul 1 preliminar Champions League în lungul lor drum către grupe

Atât de jos am ajuns! Cine sunt și ce au făcut ”colegele” lui FCSB din turul 1 preliminar Champions League în lungul lor drum către grupe Liga Campionilor

Campioana României a câștigat cu 7-1 în deplasare meciul cu Virtus AC, campioana din San Marino.

FCSB și-a început aventura europeană în forță, după o victorie categorică în fața celor de la Virtus AC, campioana din San Marino.

Scorul a fost 7-1 în favoarea echipei lui Elias Charalambous, în primul meci din turul 1 preliminar al Ligii Campionilor.

Hat-trick Darius Olaru, dublă Daniel Popa, dublă David Miculescu

În minutul trei, după un henț în careu al fundașilor sanmarinezi, arbitrul a dictat penalty după consultarea VAR. Darius Olaru și-a asumat responsabilitatea și a înscris cu calm mingea pe centrul porții.

Căpitanul roș-albaștrilor a făcut „dubla” doar câteva minute mai târziu, în minutul 11, cu un șut splendid din afara careului, mingea lovind transversala înainte de a intra în poartă.

În minutul 22, Daniel Popa a dus scorul la 3-0 cu un șut din unghi, iar cinci minute mai târziu a marcat din nou, stabilind un scor liniștitor pentru FCSB.

Cu o poftă de joc deosebită, Darius Olaru a completat hat-trick-ul în minutul 37, fructificând o pasă primită în centrul careului de la Popa.

Antrenorul FCSB-ului, Elias Charalambous l-a trimis pe Miculescu din minutul 46. Atacantul și-a trecut numele pe lista marcatorilor, după ce portarul gazdelor a respins un șut al lui Popa direct în fața lui.

Trei minute mai târziu, Miculescu a dus scorul la 7-0, profitând de o pasă ideală printre fundașii adverși primită de la Edjouma.

Gazdele au reușit golul de onoare în minutul 86, când Manuel Battistini a înscris dintr-o centrare venită din flancul stâng.

Returul cu Virtus este programat peste o săptămână la București, însă cu calificarea deja aproape asigurată, FCSB se poate concentra pe turul doi preliminar al Ligii Campionilor, unde va întâlni campioana Israelului, Maccabi Tel Aviv.