VIDEO Au apărut imaginile! Reacția virală a lui Mbappé la golul lui Endrick cu Stuttgart, după ce brazilianul nu i-a pasat

kylian mbappe Champions League Endrick Real Madrid Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 18 Septembrie 2024, 20:14
Data actualizarii: Miercuri 18 Septembrie 2024, 20:13

Real Madrid a debutat cu victorie în Champions League.

„Albii” au învins-o, în primul meci din faza grupelor, pe VfB Stuttgart, scor 3-1. Kylian Mbappé a deschis scorul pentru madrileni, dar nemții au restabilit egalitate, prin Undav. În finalul jocului, Madridul s-a impus prin golurile lui Rüdiger și Endrick.

Reacția virală a lui Mbappé la golul lui Endrick

Reușita tânărului brazilian, venită în al cincilea minut de prelungire, a fost una de poveste. Endrick a scăpat pe contraatac și avea posibilitatea să-i paseze fie lui Vinicius Junior, în dreapta, fie lui Mbappé, în dreapta. Puștiul n-a ales niciuna dintre aceste două variante. A tras la poartă și l-a surprins nepregătit pe portarul Alexander Nübel, stabilind scorul final.

La o zi după meci, au apărut imaginile în care se vede reacția lui Kylian Mbappé în momentul fazei. Francezul a sprintat pentru a primi pasa, a fost dezamăgit că Endrick nu îl servește, dar și mirat de finalitatea acțiunii. Odată ce minge intră în poartă, starul francez ridică mâinile și zâmbește.

Endrick, viitorul star al lui Real Madrid

Transferat de Real Madrid pentru aproape 50 de milioane de euro, Endrick se anunță drept una dintre următoarele vedete ale fotbalului mondial. Puștiul brazilian a adunat deja cinci prezențe pentru Madrid în această stagiune, marcând două goluri.

Endrick nu a fost însă niciodată titular, fiind mereu introdus pe finalul meciurilor! În afara golului de marți seară, brazilianul a mai punctat în La Liga, în meciul cu Valladolid, câștigat de madrileni cu 3-0.