VIDEO UCL | Bayern Munchen - Dinamo Zagreb 9-2! Real Madrid - Stuttgart 3-1 | AC Milan - Liverpool 1-3|  Bavarezii defilează pe teren propriu

Champions League AC Milan Liverpool Real Madrid VfB Stuttgart Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 18 Septembrie 2024, 00:03
Data actualizarii: Miercuri 18 Septembrie 2024, 00:06

În acest sezon, 36 de echipe sunt calificate în grupa unică din UEFA Champions League.

Real Madrid - Stuttgart 3-1

Final de meci.

Minutul 90+6: GOOOL Real Madrid! Noua perlă a "galacticilor", Endrick, a înscris!

Minutul 83: GOOOL Real Madrid! Rudiger primește o centrare perfectă de la Luka Modric din corner. Germanul se înalță și mingea ajunge în poartă!

Minutul 58: GOOOL Stuttgart! Deniz Undav ajunge la o centrare trimisă în careu și înscrie!

Minutul 46: GOOOL Real Madrid! Nici nu știu ce i-a lovit! La doar câteva secunde de când a început repriza secundă, Kylian Mbappe a marcat!

Arbitrul Umut Meler a fluierat finalul primei reprize!

Start de meci!

AC Milan - Liverpool 1-3

Final de meci!

Minutul 57: GOOOL Liverpool! Dominik Szoboszlai majorează avantajul "cormoranilor"!

Final de primă repriză!

Minutul 41: GOOOL Liverpool! Virgil Van Dijk a sărit cel mai sus în careu în urma unui corner. O lovitură de cap mai târziu, mingea se afla în poartă.

Minutul 24: GOOOL Liverpool! După o centrare executată perfect, Ibrahima Konate s-a înălțat și a trimis o lovitură de cap perfectă în poarta rossonerilor.

Minutul 3: Christian Pulisic a deschis scorul pentru italieni!

A început partida!

Juventus Torino - PSV Eindhoven 3-1

Minutul 90+3: GOOOL PSV! Ismael Saibari înscrie golul de onoare.

Minutul 52 GOOOL Juventus! Nicolas Gonzalez majorează avantajul!

Minutul 26: GOOL Juventus! Weston McKennie profită de o greșeală în apărarea olandezilor și nu-l iartă pe portarul advers. Scorul este 2-0.

Minutul 21: GOOL Juventus! Kenan Yıldız înscrie! "Decarul" italienilor deschide scorul.

Sezonul 2024-2025 al Champions League începe marţi seara, cu un nou format care include 36 de echipe într-o grupă unică, în care fiecare formație dispută 8 partide. Numărul de meciuri crește astfel de la 125 la 189.

Noul format și Programul UEFA Champions League 2024-2025

În ”faza ligii” (League Phase) sunt implicate 36 de echipe, care vor disputa în total 144 de meciuri.

Vor fi 18 meciuri în fiecare din cele opt etape ale acestei faze: 17/18/19 septembrie 2024, 1/2 octombrie 2024, 22/23 octombrie 2024, 5/6 noiembrie 2024, 26/27 noiembrie 2024, 10/11 decembrie 2024, 21/22 ianuarie 2025, 29 ianuarie 2025.

Faza ligii va fi urmată, la 11/12 februarie şi 18/19 februarie, de play-off, după care vor urma optimile de finală (4/5 martie, 11/12 martie), sferturile de finală (8/9 aprilie, 15/16 aprilie), semifinalele (29/30 aprilie, 6/7 mai) şi finala, la 31 mai 2025.

Finala competiţiei va avea loc pe Allianz Arena din Munchen.