Bayern a fost deasupra Milanului

Bayern a fost deasupra Milanului Liga Campionilor
OTTMAR HITZFELD SPUNE CA RETURUL VA FI UNUL DE FOC

Egalul obtinut marti pe terenul Milanului, in turul sferturilor de finala ale Ligii Campionilor, le da mari sperante bavarezilor de la Bayern. Antrenorul Hittzfeld avertizeaza, totusi, ca partida din 11 aprilie va fi cu mult mai dificila decat cea cu Real Madrid, din optimile competitiei.
"Am facut un meci mare, reusind, timp de 70 de minute, sa-i controloam pe cei de la AC Milan. Italienii au fost superiori in prima repriza, dar in final am reusit sa acceleram si sa jucam la capacitate maxima", a declarat antrenorul nemtilor pentru AFP.
Bayern Munchen a terminat la egalitate, scor 2-2, prima mansa a sferturilor de finala ale Champions League, dupa ce a fost condusa in doua randuri de catre cei de la AC Milan, si pastreaza prima sansa de calificare in semifinale.