VIDEO EXCLUSIV Ce așteptări are Ciprian Marica înainte de Sparta Praga - FCSB: ”E foarte important!” Meciul este LIVE pe VOYO de la 21:00

Sparta Praga și FCSB se întâlnesc în prima manșă din turul trei preliminar al Champions League, în acastă seară, de la 21:00, LIVE pe VOYO.

Chiar dacă Elias Charalambous a aliniat o echipă ofensivă în prima manșă cu Sparta Praga, Ciprian Marica este de părere că roș-albaștrii nu vor ataca direct poarta adversă.

Ciprian Marica: ”Mă aștept să nu ne aruncăm!”

Totodată, fostul internațional crede că Sparta Praga are un ușor avantaj în fața roș-albaștrilor, având în vedere valoarea lotului și forma foarte bună din startul noului sezon.

E foarte important cum începem partida, primele 15 minute sunt foarte importante. Mă aștept să nu ne aruncăm, cu toate că avem o echipă ofensivă, atât noi cât și ei.

Noi am marcat opt goluri, ei au marcat 14 goluri. Sunt două echipe ofensive, cărora le place să iasă, să joace, să controleze. Sparta are o valoare a lotului dublă față de cea a FCSB-ului și o formă foarte bună. Au început campionatul excelent, în timp ce FCSB a avut ceva sincope.

Va fi important cum îi va așeza în teren Charalambous, cum va gestiona momentele cheie ale partidei. Primele 15 minute atât din prima repriză, cât și din a doua repriză sunt cele mai importante”, a spus Ciprian Marica la Studio Sport.