Inzaghi a INNEBUNIT dupa faza asta! Ce a putut sa faca un fundas de la Lazio in startul meciului cu Bayern! Lewandowski a profitat imediat

Robert Lewandowski Bayern Munchen Champions League Lazio Matteo Musacchio Liga Campionilor Ce cadou a primit Lewandowski de la fundasul lui Lazio! Inzaghi a innebunit si l-a scos pe jucator inainte de pauza
Data publicarii: Marti 23 Februarie 2021, 23:17
Data actualizarii: Marti 23 Februarie 2021, 23:40

Lewandowski a urcat pe podiumul celor mai buni marcatori din istoria Champions League in urma golului marcat impotriva lui Lazio.

Lazio a fost demolata de Bayern in prima repriza, iar prima reusita a partidei a venit in urma unei greseli uriase.

Matteo Musacchio, fundasul crescut de River Plate si trecut pe la Villareal si AC Milan, a fost protagonistul negativ al primei reprize pentru italieni, dupa ce in minutul 9 a pasat spre propria poarta, insa mingea a fost interceptata de Lewandowski, care l-a driblat pe Pepe Reina si a marcat cu poarta goala.

• Ce cadou a primit Lewandowski de la fundasul lui Lazio! Inzaghi a innebunit si l-a scos pe jucator inainte de pauza

Enervat la culme de greseala fundasului, antrenorul lui Lazio, Simone Inzaghi, l-a scos de pe teren in minutul 31 si l-a bagat pe Lulic, cand scorul era deja 2-0 pentru bavarezi, iar misiunea italienilor era deja una imposibila.