VIDEO Ce note au primit foștii rapidiști Albion Rrahmani și Ermal Krasniqi la debutul perfect în Champions League cu Sparta Praga

Albion Rrahmani Champions League Ermal Krasniqi Red Bull Salzburg Sparta Praga Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 19 Septembrie 2024, 12:45
Data actualizarii: Joi 19 Septembrie 2024, 12:48

Cehii s-au impus clar în primul meci din grupa unică, 3-0 cu Red Bull Salzburg.

Sparta Praga a învins-o clar pe Red Bull Salzburg, 3-0 miercuri seara în prima etapă din faza principală a Champions League (Kairinen 2, Olatunji 42 și Laci 58).

Kosovarii Albion Rrahmani și Ermal Krasniqi, foștii jucători din Superliga României, au început meciul pe banca de rezerve, însă ambii au fost trimiși pe teren în a doua repriză de antrenorul Lars Friis.

Albion Rrahmani bun, Ermal Krasniqi mai puțin bun

Rrahmani a intrat pe teren în minutul 64 în locul marcatorului Olatunji și a primit nota 6,9 de la Sofascore, în media echipei.

Krasniqi l-a înlocuit pe Haraslin în minutul 72 și a luat doar 6,1, printre cele mai mici note Sofascore de la Sparta.

Presa din Kosovo, în schimb, a subliniat debutul perfect al celor doi internaționali: ”Rrahmani și Krasniqi, debut de vis în Champions League” (Koha).

Presa din Kosovo despre cei doi internaționali trecuți prin România

”Albion Rrahmani și Ermal Krasniqi au debutat cu o victorie convingătoare în Champions League. Cei doi reprezentanți ai statului Kosovo au fost introduși de pe banca de rezerve. Sparta Praga s-a impus clar cu scorul de 3-0 în fața celor de la Salzburg.

Rrahmani a intrat pe teren în minutul 64, Krasniqi în minutul 71. Indrit Tuci a rămas pe bancă.

Rrahmani și Krasniqi au părut activi cât au fost pe teren și au contribuit la atacurile echipei”, au scris kosovarii de la koha.net.

VIDEO Golurile din Sparta Praga - Red Bull Salzburg 3-0