”Cea mai mare provocare a sezonului!” Ce au scris cehii înainte de FCSB - Sparta! Previziunea făcută de vedeta echipei

FCSB Champions League Gigi Becali Sparta Praga Liga Campionilor
Data publicarii: Luni 12 August 2024, 11:46
Data actualizarii: Luni 12 August 2024, 11:46

FCSB se va duela cu Sparta Praga, în a doua manșă din turul trei preliminar al Champions League, marți seară, de la 21:30, LIVE pe VOYO și PRO TV.

Meciul din tur s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Joyskim Dawa a deschis scorul în minutul 61, însă Victor Olatunji a restabilit egalitatea în minutul 78.

Ce scriu cehii înainte de FCSB - Sparta: ”Cea mai mare provocare a sezonului!”

Jurnaliștii cehi susțin că returul cu FCSB este una dintre cele mai mari provocări ale sezonului pentru Sparta Praga, chiar dacă stagiunea abia a început. Cei de la ceskenoviny.cz și-au amintit de dubla desfășurată în urmă cu opt ani, atunci când FCSB s-a calificat în play-off-ul Champions League grație victoriei de pe teren propriu, scor 2-0, atunci când Nicolae Stanciu a înscris ambele goluri.

Jucătorii Spartei înfruntă cea mai mare provocare a sezonului de până acum. Primul meci s-a terminat la egalitate, scor 1-1, așa că echipa românească se află într-o poziție puțin mai bună.

Sparta speră că nu va repeta ce s-a întâmplat în urmă cu opt ani în aceeași fază a preliminariilor din competiția milionarilor. Atunci, după 1-1 în tur, a pierdut cu 0-2 la București și a fost eliminată. FCSB este neînvinsă până acum în cinci meciuri din cupele europene”, au scris cei de la ceskenoviny.cz.

Cehii, încrezători că Sparta Praga se va califica

Mijlocașul Spartei, Lukas Sadilek a subliniat faptul că nu se teme înaintea partidei și crede că partida va avea o desfășurare similară cu înfruntarea din prima manșă. De altfel, Sadilek s-a arătat convins că Sparta Praga se va califica în play-off-ul Champions League.

Probabil FCSB va fi mai activă acasă, fanii îi vor ajuta, dar nu aș spune că va fi o nebunie. Mă aștept la un meci asemănător cu cel din tur. Ne vom califica”, a spus Lukas Sadilek.

VIDEO Rezumatul meciului Sparta Praga - FCSB 1-1