VIDEO EXCLUSIV Ciprian Marica îl atacă pe David Miculescu: "Este greoi, nu poate juca"

Data publicarii: Marti 13 August 2024, 21:30
Data actualizarii: Marti 13 August 2024, 21:31

FCSB - Sparta Praga este LIVE pe VOYO și PRO TV!

Cele două formații se vor duela pentru un loc în play-off-ul UCL pe stadionul "Steaua" din Ghencea, marți seară, nu mai devreme de ora 21:30.

Manșa tur s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Joyskim Dawa a deschis scorul în minutul 61, însă Victor Olatunji a restabilit egalitatea în minutul 78.

Ciprian Marica, atac la adresa lui David Miculescu

Ciprian Marica a fost invitatul lui Costin Ștucan în cadrul emisiunii "Studio Sport", emisiune ce va derula înainte, la pauză, și după meciul FCSB - Sparta Praga, LIVE în exclusivitate pe VOYO.

Fostul mare internațional a făcut o analiză a echipei roș-albastre și un jucător i-a sărit în ochi. Este vorba despre David Miculescu, atacantul adus de Becali de la UTA Arad.

În opinia fostului atacant, Miculescu este "puțin greoi" și nu profilul de atacant de care are nevoie campioana României.

„Miculescu nu poate juca cu spatele la poartă, sau poate nu vrea, este destul de greoi acolo. Eu, sincer, nu îl văd atacant. FCSB-ului încă îi lipsește un atacant de careu, un adevărat număr 9 acolo!", a declarat Ciprian Marica, la "Studio Sport".

Malmo sau PAOK pentru FCSB, dacă trece de Sparta Praga

În cazul în care va elimina Sparta Praga, FCSB va juca în play-off-ul Champions League împotriva învingătoarei din duelul Malmo - PAOK. În turul din Suedia, cele două formații au remizat, scor 2-2.

Dacă va fi eliminată de Sparta Praga, FCSB va coborî în play-off-ul Europa League, iar adversară va fi LASK Linz (Austria).